İmamoğlu’ndan CHP’nin adayına sert tepki: Kendine ya başka bir iş ya da başka bir parti bul

Genel Başkan Özgür Özel’in de katıldığı mitingde kürsüye çıkan CHP’nin Afyonkarahisar Belediye Başkan adayı Burcu Köksal seçilmesi halinde Afyonkarahisar Belediyesi’nin kapılarını DEM Parti hariç her siyasi partiye açacağını ifade etti.

Köksal’dan sonra kürsüye çıkan Özgür Özel adayın dilinin sürçtüğünü ve kendisinden durumu düzeltmesini rica ettiğini ifade ederek “bizim kapımız bütün partilere açık” dedi.

Ancak tartışma burada bitmedi. Köksal önce sosyla medya hesabından ardında da farklı basın kuruluşlarına ve gazetecilere yaptığı açıklamalarla sözlerinin arkasında olduğunu dile getirdi.

Köksal’ın tepki çeken sözlerine İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu da kürsüden yanıt verdi. Bugün Bakırköy Özgürlük Meydanı’nda İstanbullulara seslenen İmamoğlu isim vermeden Burcu Köksal’a yüklendi.

“YA KENDİNE BAŞKA BİR İŞ YA DA BAŞKA PARTİ BUL”

Köksal’ın sözlerini eski İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun sözlerine benzete İmamoğlu konuşmasında şunları söyledi:

“Ben CHP’nin has evladıyım. En çok çalışan insanı olmak için de gayret sarf ediyorum. Ama insan ayırt etmemek her şeyin önünde. CHP’liyim ama ben şu partiye bu partiye değil bu şehrin her insanına hizmet ediyorum. Her siyasi görüşten olan insanına hizmet ediyorum.

‘Ben belediye başkanı olursam şu partilileri belediyeye almam, şu partililer hariç şu partililerle görüşürüm’ diyen ya kendine başka bir iş bulacak ya da başka bir parti bulacak onu söyleyeyim. Biz inan ayırt etmeyiz kardeşim.

O laf nereye gidiyor biliyor musunuz? Hani birileri çıkıp ‘vatan haini, terörist’ diyordu ya. Hani büyükşehir belediyesi terörist doluydu ya onu diyen akılla bunu diyen aynı akıl. Öyle yağma yok.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x