Afganistan THY uçuşlarının başlamasını bekliyor

Bakanlık sözcüsü İmamuddin Ahmedi, uluslararası şirketlerin ülkenin havalimanlarından uçuş gerçekleştirmesi için tüm olanakların sağlandığının sözünü verdi.

Ulaştırma ve Havacılık Bakanlığı sözcüsü Ahmedi “Türk Hava Yolları’nın yakın zamanda Afganistan’a uçuşlarına başlayacağını umuyoruz. Teknik ve havalimanı standartları açısından herhangi bir sorunumuz yok.”dedi.

Ulaştırma ve Havacılık Bakanlığı’ndan alınan bilgiye göre, geçtiğimiz yıl Kabil Havalimanı’ndan yaklaşık 120 bini yabancı uyruklu olmak üzere yaklaşık 810 bin kişi uçtu.
Ticaret ve Yatırım Odası Yönetim Kurulu Üyesi Khanjan Alkozai ise şunları söyledi: “Bir diğer ciddi sorun da vize eksikliği. Pek çok tüccar Pakistan ve İran dışında hiçbir ülkeden vize alamıyor, Dubai bile vizesini tamamen kapatmış durumda.”

Ekonomi uzmanları, ülkenin havalimanlarından uluslararası uçuşların yeniden başlamasının Afganistan’ın ekonomik büyümesinde önemli rol oynadığını söyledi.
Ekonomi uzmanı Mir Şakib, “Ülkeye uluslararası uçuşların yeniden başlaması, havacılık sektöründe rekabetin gelişmesine ve dolayısıyla havacılık sektörünün gelirlerinin artmasına yol açabilir.” dedi.

İslam Emirliği’nin yeniden kurulmasından bu yana Fly Dubai ve AirArabia gibi bazı havacılık şirketleri Afganistan’a uçuşlarına yeniden başladı.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x